מרבית התלונות על הטרדה מינית מתרחשות דווקא במקום העבודה, שם אנו אמורים להרגיש בטוחים ומוגנים. אירוע של הטרדה מינית עלול להיות חוויה קשה ומטלטלת עבור הקרבן, הן מבחינה נפשית והן מבחינה פיזית. השלכותיה של הטרדה מינית במקום העבודה עלולות להיות חמורות וביניהן פגיעה בבריאות הנפשית והגופנית, פגיעה בתפקוד המקצועי ופגיעה באיכות החיים.

מהי הטרדה מינית במקום העבודה?

הטרדה מינית במקום העבודה היא התנהגות המופנית כלפי אדם במקום עבודתו, ונועדה לפגוע בכבודו, בחירותו, בפרטיותו או בשוויון בין המינים, תוך יצירת סביבה עוינת, משפילה או מבזה. התנהגות זו יכולה להתבטא בדרכים מגוונות, ביניהן:

חשוב לציין שגם התנהגות שאינה מילולית יכולה להיחשב הטרדה מינית, כגון מבטים בוחנים, תנועות גוף מחוות או הצגת תמונות ותכנים מיניים.

פיצויי בגין תביעה על הטרדה מינית

הטרדה מינית היא עבירה פלילית ועוולה אזרחית, ועל כן, קורבן הטרדה מינית עשוי להיות זכאי לפיצויים הן בהליך פלילי והן בהליך אזרחי. בהליך פלילי, בית המשפט רשאי להטיל על התוקף עונש מאסר, קנס ופיצויים לטובת הקורבן. גובה הפיצויים ייקבע בהתאם לחומרת המעשה, הנזק שנגרם לקורבן והנסיבות הספציפיות של המקרה.

בהליך אזרחי, קורבן הטרדה מינית רשאי להגיש תביעה נגד התוקף ולתבוע ממנו פיצויים בגין הנזק שנגרם לו כתוצאה מההטרדה.

הפיצויים שניתן לתבוע בהליך אזרחי כוללים:

  1. פיצויים נזיקיים–  פיצויים אלה נועדו לפצות את הקורבן על הנזק הממוני שנגרם לו כתוצאה מההטרדה, כגון הוצאות רפואיות, הוצאות משפטיות, אובדן שכר ופגיעה בכושר ההשתכרות.
  2. פיצויים לא ממוניים– פיצויים אלה נועדו לפצות את הקורבן על הנזק הנפשי שנגרם לו כתוצאה מההטרדה, כגון כאב וסבל, עוגמת נפש, פגיעה בכבוד, פגיעה באוטונומיה ופגיעה באיכות החיים.

סכומי הפיצויים הניתנים בהליכים אזרחיים בגין הטרדה מינית עשויים להיות גבוהים משמעותית.

sexual harassment

חשיבות ליווי עורך דין הטרדה מינית

תביעה בגין הטרדה מינית עלולה להיות אירוע מלחיץ וקשה. האשמות בהטרדה מינית עלולות לפגוע קשות במוניטין, בקריירה וביחסים האישיים. לכן, חשוב לפנות לייעוץ משפטי בהקדם האפשרי לאחר קבלת הזמנה לתביעה. עורך דין מנוסה בתחום ההטרדה המינית יוכל לסייע לכם להבין את החשדות המיוחסים לכם, הוא יסביר לכם את פרטי התביעה ואת ההשלכות המשפטיות האפשריות. הוא יעזור לכם לגבש תמונה ברורה של מה שקרה ולזהות את נקודות התורפה בתביעה.

בנוסף עורך הדין יבטיח שזכויותיכם כחשוד נשמרות לאורך כל ההליך המשפטי. הוא יוודא שאתם לא נחקרים ללא נוכחות עורך דין ושהחוקרים לא מפעילים עליכם לחץ. הוא יגן עליכם מפני ניסיונות של התובע להוציא מכם הודאות או מידע שעלול להפליל אתכם.

עורך דין מנוסה ינתח את ראיות התביעה ויבנה אסטרטגיית הגנה יעילה. הוא יסייע לכם לאסוף ראיות משלכם, לזהות עדים פוטנציאליים ולגבש טיעונים משפטיים חזקים. הוא ייצג אתכם בבית המשפט בדיונים ובדיונים, וינהל משא ומתן עם התובע בניסיון להגיע להסדר פשרה. עורך דין יפעל תמיד לטובתכם ולשמירה על האינטרסים שלכם.

עו"ד ייתן לכם ייעוץ משפטי מקצועי ויסייע לכם לקבל החלטות נכונות לאורך כל ההליך העדין והמורכב שהינכם שרויים בו.